LOGO - SHARIFNEJHAD WEB SITE
AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS
 

منوي اصلي

آب و هوا

 

اوقات شرعي


 

خبرنامه


   
وظیفه عمده شهرداری پایدار نمودن محیط زندگی شهری است چاپ ارسال به دوست
شماره : DR.J.SH-1389331   
31 خرداد 1389 ساعت 17:57

وظیفه عمده شهرداری پایدار نمودن محیط زندگی شهری است و شکل نگرفتن مدیریت واحد شهری از چالش های مدیریت شهر در ایران بشمار می رود...

معاون اجتماعی، فرهنگی وهنری شهرداری تبریز گفت: وظیفه عمده شهرداری پایدار نمودن محیط زندگی شهری است و شکل نگرفتن مدیریت واحد شهری از چالشهای مدیریت شهر در ایران بشمار می رود.
دکتر جواد شریف نژاد ، در همایش معرفی سایت های باستان شناسی شهر تبریز و ارتباط آن با انسانشناسی که با حضور اساتید دانشگاه، صاحبنظران و مورخان و دانشجویان برگزار می شد ضمن اعلام این مطلب "فرهنگ" را یکی از مقوله های بنیادین زندگی ذکر کرد و شهرهای فرهنگی را شهرهای حامل تمدن دیرینه و دارای ارزش برای جهانیان عنوان کرد.
وی در ادامه شاخص های شهرهای فرهنگی را بناهای تاریخی ، خرده فرهنگ ها ، صنایع دستی،آداب و رسوم فولکلوره و منابع زیست بوم شهرها قلمداد نمود و این منابع را لازمه داشتن شهر فرهنگی و توسعه اجتماعی و سیاسی جوامع شهری برشمرد.
دکتر شریف نژاد در ادامه با اشاره به این Ú©Ù‡ کهن شهر تبریز در عرصه تاریخ نماد بی بدیل تاریخ از فرهنگ Ù…ÛŒ باشد شیوه های زندگی در شهر را به دو نوع Ø´ÛŒÙˆÙ‡ عقلانی با استفاذه از شاخص های زندگی Ùˆ شیوه عرضی Ùˆ عامی زندگی در شهر با استفاده از آموزش شهروندی تقسیم بندی کرد Ùˆ افزود: هدف مسئولین اجرائی شهرداری Ùˆ شورای اسلامی شهر هدایت Ùˆ نظارت بر اعمال اجرائی بر شیوه های عقلانی Ù…ÛŒ باشد ÙˆÛŒ در ادامه خواستار نظرات صاحبنظران این عرصه از علم برای اجرای بهتر برنامه ها شد.
معاون اجتماعی، فرهنگی وهنری شهرداری درادامه عمده ترین مشکلات بافت تاریخی را مشکلات کالبدی عملکردی مشکلات اجتماعی فرهنگی و مشکلات مدیریتی عنوان کرد و با اشاره به وظائف مدیریت شهری برنامه ریزی کنترل منابع نایاب زمین را همان حفظ و نگهداری اماکن تاریخی ذکر کرد و نابودی منابع فرهنگی در شهرها را از خطرات عمده مشکلات و مسائل شهرنشینی عنوان نمود.
 
   

ساعت و تاريخ


سخن هفته

مردم شريف اروميه مردمي آگاه و فهيم و با فرهنگ مي باشند و انتشار يكي از اولين روزنامه هاي ايران به نام فرياد در اروميه در حدود 187 سال قبل نشان از اين دارد.

 

نظر سنجی

آخرین خبرها

بازديد سرزده فرماندار اروميه از مطبوعات شهر

مردم شريف اروميه مردمي آگاه و فهيم و با فرهنگ مي باشند و انتشار يكي از اولين روزنامه هاي ايران به نام فرياد در اروميه در حدود 187 سال قبل نشان از اين دارد...

  Details...

فرماندار اروميه:ايجاد درآمدهاي پايدار براي شهرداري ها جهت توسعه شهري ضروری است

با ابلاغ هاي خاص مجموعه هاي حاكميتي ،شهرداري ها با يك مشكل اساسي در مبحث درآمد زايي روبرو شدند و اين مو ضوع آنها را به يك تعامل منفي سوق داد و باعث شد كه شهرداري هاي اكثر شهرها با مشكل درآمدي روبرو شوند...

  Details...فرماندار اروميه : سرمایه گذاری كلید اصلی توسعه شهری است

دکتر شریف نژاد سرمایه گذاری را مهمترین راهكار كسب درآمد پایدار در شهرها خواند و گفت: این سرمایه گذاری با همراه كردن سرمایه داران حاصل می شود...

  Details...

دريافت فايل

  RSS

   
  AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS AZCMS
  AZCMS AZCMS AZCMS
   
     
   
  AZCMS AZCMS AZCMS
  AZCMS AZCMS AZCMS
     
  AZCMS AZCMS AZCMS